Fasting-Mimicking-Diet

Profesor Longo a stravovací plán půst napodobující diety

Profesor Longo a stravovací plán půst napodobující diety

Profesor Valter Longo byl nedávno pozván do televizní show „Presa Diretta“ (pokud si chcete prohlédnout celé video rozhovoru, klikněte na https://www.facebook.com/ProLonEurope/). Během tohoto rozhovoru byly diskutovány různé aspekty výživy a stravy, přijaté jako životní styl ke zlepšení zdraví, jakož i nejdůležitější aspekty různých funkcí FMD (Fasting Mimicking Diet – půst napodobující dieta), které by mohly mít výsledky vědeckého výzkumu, prevence a léčení některých nemocí.

Podívejme se na některé z nich:

PRVNÍ BOD: CHYTRÉ OMEZENÍ KALORIÍ

Zaprvé, profesor zdůrazňuje význam zavedení diet s omezeným kalorickým omezením. Zabývá se programem jídla, ve kterém je nezbytné měřit úroveň určitých složek. Nedostatek určitých živin nebo dokonce přijetí „extrémní“ stravy často nepřináší žádoucí účinky a v některých případech může být pro naše tělo velmi nebezpečné. Simulovat půst a přitom jíst je opravdu chytrá volba!

DRUHÝ BOD: PŮST NAPODOBUJÍCÍ DIETA A JEJÍ ZÁSADY

Studie provedené profesorem Valterem Longem vedly k vytvoření dietního protokolu simulujícího účinky půstu, odtud název Fasting Mimicking Diet. Dietu napodobující půst lze považovat za terapii, jejímž cílem je reaktivovat regenerační principy těla.

Fasting Mimicking Diet byla poprvé testována na zvířecích modelech. JeJÍ aplikace ukázala, jak je tělo schopno „se opravit“ nahrazením poškozených buněk a zároveň zachovat mladé a funkční buňky.

TŘETÍ BOD: PŮST NAPODOBUJÍCÍ DIETA A PATOLOGICKÉ EXPERIMENTY

První studie byly provedeny na laboratorních myších, aby se stanovily jejich pozitivní účinky u nemocí, jako je roztroušená skleróza. Každý cyklus FMD by mohl zničit škodlivou autoimunitní složku, čímž by se zvýšila regenerace poškozených buněk. U 50% myší se příznaky roztroušené sklerózy významně snížily a ve 20% z nich se snížily. Přestože stále probíhají testy, pilotní studie vedená u pacientů trpících roztroušenou sklerózou odhalila zlepšení kvality života a zdraví. Tato zlepšení byla také hlášena u nemocí, jako je diabetes nebo jiná neurodegenerativní onemocnění.

ČTVRTÝ BOD: PROTEINY

Rozdíl mezi dietou napodobující půst a dietou dlouhověkosti (o níž profesor Longo uvádí mnoho ilustrací ve své první knize), je denní příjem bílkovin. Podle studií profesora Longa, vysoká spotřeba bílkovin aktivuje hormon lGF1, růstový hormon zahrnující stárnutí, a proto i vypuknutí nemocí s ním spojených. Když však mluvíme o bílkovinách, musíme věnovat pozornost těm prospěšným pro naše tělo a těm škodlivým! Profesor Longo preferuje zeleninu, jejíž zdroje jsou luštěniny, celozrnné výrobky a sušené ovoce, před živočišnými bílkovinami, které bezpochyby mají vliv na vypuknutí chorob.

Výzkum profesora Valtera Longa se neustále vyvíjí. Zdravá a vyvážená strava proto může zlepšit naši kvalitu života. Navíc nemůžeme vyloučit možnost aplikace FMD v budoucnosti, v kombinaci s konvenčními metodami léčby, k léčbě některých patologií.

Prolon ve spolupráci s profesorem Valterem Longem vyvinul pětidenní potravinovou sadu, která je klinicky testována a snadno použitelná, což umožňuje dodržování půst napodobující diety.

Article written by: Francesca Florenzo

Follow us on Facebook and be informed about food, nutrition and health, latest news and customer testimonials.